خرید مطمئن خانه در ترکیه

خرید خانه همیشه دردسر ها و مشکلات خودش را دارد، وقتی هم بحث بر خرید در جایی است که شما آشنایی کافی در مورد آنجا ندارید، قضیه سخت تر هم می‌شود، خرید مطمئن خانه در ترکیه نیاز دارد که شما اطلاعات کافی از شرایط و قوانین داشته باشید، ضمن اینکه در این راه از وکلای مجرب و حرفه ای کمک بگیرید.

کشور ترکیه به علت داشتن ثبات اقتصادی و سیاسی مناسب، در ده سال گذشته توانسته است رشد اقتصادی خوبی داشته باشد، که بازار ملک و املاک سهم بزرگی از این رشد را در اختیار دارد، همچنین شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که صدر لیست خریداران خارجی خانه در ترکیه، ایرانیان هستند! چرا که به علت نزدیکی کشور ایران به ترکیه و نزدیکی فرهنگی ای که با این کشور داریم، بیشتر هموطنان ما خرید خانه در ترکیه را یک راه سرمایه گذاری امن و مطمئن برای خود و خانواده خود می‌دانند.

قوانین خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در ترکیه در سال 2020 برای اتباع خارجی سال پنجم خود را سپری می کند، افراد با خرید خانه در ترکیه و یا مستغلات به ارزش مجموعا 250 هزار دلار می توانند برای خود و خانواده خود اقامت ترکیه را بگیرند، بدین صورت که شما با خرید خانه در ترکیه هم سرمایه گذاری سودآوری در بستری امن کرده اید و هم برای خانواده خود آینده جدیدی را خریده اید.

البته این تنها راه ممکن نیست، شما همچنین می توانید با خرید ملک در ترکیه به ارزش 650 هزار لیر و یا بیشتر سه سال اقامت ترکیه برای خود و خانواده خود دریافت کنید که با تمدید پنج ساله این اقامت به راحتی می توانید تابعیت دائم ترکیه را اخذ کنید، نکته ای که باید در نظر داشته باشید که در این پنج سال فقط یک سال اجازه زندگی در خارج از ترکیه را دارید در غیر اینصورت این قانون شامل حال شما نمی شود.

افراد خارجی که در ترکیه ملک خریداری می کنند می توانند مجوز اقامت کشور ترکیه را دریافت کنند به شرط آن که در دوره های معینی تمدید شود ، آنها همچنین حق دریافت اجازه اقامت برای خانواده های خود را دارند. با استفاده از این اجازه اقامت ، کودکان خارجی می توانند در ترکیه تحصیل کنند. پیدا کردن شغل برای اتباع خارجی که دارای اجازه اقامت در ترکیه هستند به مراتب راحت تر می باشد ،گرفتن مجوز کار از طریق شرکت های قانونی در ترکیه نیز برای این افراد آسان می باشد.

از طریق اجاره خانه در ترکیه می شود اقامت ترکیه گرفت؟

افرادی که اقدام به اجاره خانه در ترکیه می کنند باید بدانند که به آنها اقامت توریستی یک ساله اعطا می شود بدین معنا که با این نوع اقامت شما حق تحصیل و یا کار ندارید و برای این دو کار باید نوع اقامت خود را تغییر دهید، همچنین در گذشته شما می توانستید با تمدید سالانه به مدت پنج سال اقامت توریستی خود اخذ اقامت ترکیه کنید اما با توجه به قوانین جدید خرید ملک در ترکیه 2020 این امکان دیگر وجود ندارد و شما تنها یک سال اقامت توریستی ترکیه دریافت می کنید و قابل تمدید نیست مگر آنکه از آخرین روز اقامت توریستی شما یک سال گذشته باشد.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید خانه در ترکیه چقدر است؟

باید بدانید که هیچ محدودیتی از نظر قانونی وجود ندارد برای سرمایه گذاری در ترکیه اما خب شما احتیاج دارید بدانید حداقل به چه میزان سرمایه برای خرید خانه در ترکیه نیاز است، قیمت یک خانه در ترکیه به خیلی جنبه ها بستگی دارد، از جمله این جنبه ها می شود به متراژ، منطقه، پروژه و سن بنا اشاره کرد اما خب حدودا هر متر خانه در ترکیه بین 3 هزار لیر الی 5 هزار لیر است و شما برای خرید یک خانه معمولی و کوچک ( 50 متر ) به 150 هزار لیر به بالا احتیاج دارید.

در این راه تنها نیستید

اگر به دنبال یک راه مطمئن و یک مشاور مطمئن و امین در مسیر خرید خانه در ترکیه هستید، ما به شما شرکت تجاری و حقوقی تراست گلوبال را پیشنهاد می‌کنیم که با سابقه ای درخشان و در اختیار داشتن وکلای ایرانی و ترک می‌تواند پاسخگوی تمامی نیاز های شما در این زمینه باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *