روحانی به امیر قطر گفت : امنیت منطقه باید توسط کشورهای منطقه تامین شود

روحانی به امیر قطر گفت : امنیت منطقه باید توسط کشورهای منطقه تامین شود

رئیس جمهور کشورمان در مورد برخی از تحرکات آمریکایی ها در مناطق دریای کارائیب گفت :

اگر نفتکش های ما در دریای کارئیب یا هرکجای جهان توسط امریکا دچار مشکل شوند متقابلا برای آنها نیز مشکل به وجود خواهد آمد .

به گزارش خبرگزاری فارس رئیس جمهور کشورمان ” حجت الاسلام حسن روحانی ” در تماس تلفنی با امیر قطر ” شیخ تمیم بن حمد آل ثانی ” علاوه بر تاکید بر توسعه روابط دو کشور به ویژه روابط اقتصادی و تجاری گفت :

” به رغم شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا روابط اقتصادی دو کشور در چارچوب پروتکل های بهداشتی و مراقبت باید مجددا فعال شود .”

بیشتر بخوانید

حجت الاسلام روحانی در این تماس تلفنی درباره تعاملات کشور ابراز امیدواری کرد که برگزاری هر چه سریعتر کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور راه گشای سریع روابطات تهران – دوحه و رفع موانع شود و انتقال و مبادرت کالا ها از طریق بنادر و پروازهای هوایی مجددا فعال شوند .

رئیس جمهور کشورمان درباره میزبانی قطر در جام جهانی فوتبال 2022 نیز گفت :

ایران برای کمک به قطر در این زمینه آماده است و در تامین زیر ساخت ها و نیازمندی های جام جهانی 2022 برای برگزاری هرچه بهتر این مسابقات در کشور قطر اعلام آمادگی کرد .

حجت الاسلام روحانی در سخنان خود درباره امنیت منطقه گفت : با توجه به اینکه امنیت منطقه برای ما مهم است و شرایط غیرقابل قبولی را که امریکا در نقاط مختلف جهان به وجود اورده است ما آغازگر و تشدید تنش ها و درگیری با این کشور نخواهیم بود .

روحانی با تاکید بر اینکه ایران هرگز آغازگر درگیری نبوده است افزود : ما حق شرعی و قابل قبول برای دفاع از حاکمیت و تمامت ارضی و تامین منافع ملی را برای خود قائل هستیم و امید داریم که آمریکا دست به خطایی نزند .

رئیس جمهور کشورمان نیز در انتها با تبریک عید سعید فطر به دولت و مردم قطر افزود : امیدواریم روابط دو کشور پیش از پیش گسترش یابد .

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی در این تماس تلفنی با تبریک عید سعید فطر به مردم و دولت ایران گفت : بنده شخصا در رابطه با روابط اقتصادی و تجاری دو کشور اهتمام ویژه ای قائل هستم و این موضوع در اولویت های اول دولت قطر است .

شیخ تمیم همچنین اضافه کرد : تامین امنیت منطقه باید توسط کشورهای منطقه تامین شود و ما به عنوان کشورهای منطقه برای امنیت گذرگاه های آبی باید تمام همکاری را بکنیم .

با توجه به سخنان امیر قطر آنها مخالف هرگونه تنش میباشند و برای کاهش تنش ها تمامی تلاش خود را خواهند کرد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *