دوشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۶
berooz
۱۱:۳۸:۲۰
آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
1396/06/13 رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛ آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص طرح کاهش نرخ سود بانکی گفت: آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است و از رسانه‌های می‌خواهیم مطالبات مردم در این حوزه را دنبال کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، محمد ابراهیم کریمی پیرامون کاهش نرخ سود بانکی، اظهار کرد: بانک مرکزی ادعا دارد که این اتفاق باعث فرار سرمایه نمی‌شود و مردم نگران جابجایی مسکن، کاهش رهن و افزایش اجاره‌بها نباشند و این مهم طبق گفته‌های مسئولان بانک مرکزی بررسی همه جانبه شده است. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: اگر طبق گفته‌های مسئولان ذی‌ربط این طرح کاملا کارشناسی باشد و روی اجرای آن نیز کاملا پافشاری کنند و بایستند، به طور طبیعی باید پاسخگو باشند. کریمی در خصوص آینده کاهش سود سپرده بانکی، عنوان کرد: در حال حاضر این نگرانی بین مردم وجود دارد و آینده‌ای مبهم را نظاره می‌کنند و اصحاب رسانه باید این مسئله را از بانک مرکزی مطالبه کنند. وی در خصوص گسیل سرمایه آزاد شده از بانک به سمت صنعت، تصریح کرد: از جمله مشکلات واحدهای صنعتی کشور نبود و یا ضعف سرمایه در گردش است و اگر این مهم تأمین شود بخش قابل ملاحظه‌ای از رکودهای ایجاد شده، مرتفع می‌شود ولی واقعیت این است که تصمیم گرفته شده در خصوص کاهش نرخ سود بانکی این نگرانی را به وجود می‌آورد که آیا این اتفاق منجر به رهایی از رکود و چرخش چرخ صنعت می‌شود یا نه؟. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص نرخ سود توافقی بین سرمایه‌گذاران و بانک‌ها، خاطرنشان کرد: طبق شنیده‌ها برخی از بانک‌های خصوصی اقدام به توافق با برخی مشتری‌ها می‌کنند و در عمل، قانون در معاملات آن‌ها برای پرداخت سود رعایت نمی‌شود و با شنیدن این موضوع‌ها نگرانی مردم افزایش می‌یابد. کریمی ابراز کرد: مسئولان بانک مرکزی باید در عمل کارایی این قانون را نشان دهند که آیا در نظارت با متخلفین برخورد می‌کنند و آیا اصولا متخلف پیدا می‌شود یا خیر؟ و اگر این موارد به دقت رعایت و پیاده شود می‌توان به آینده طرح امید داشت در غیر آن امیدی نمی‌رود. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛
boletآینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
کد خبر: ۹۸۶۲۵
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۴
استاندار فارس از تولید کنندگان استان فارس انتقاد کرد
استاندار فارس با انتقاد از تولیدکنندگان استان عنوان کرد: شما از مزایای استان بهره می‌برید و واحدهای تولیدی شما مشکلاتی مانند آلودگی هوا، آلودگی زیست محیطی و کمبود منابع آب را به استان تحمیل می‌کند اما چرخش مالی واحدهای خود را در بانک‌های بقیه استان‌ها و صادرات خود را از طریق گمرکات دیگر استان‌ها انجام می‌دهید و این کار شما جای انتقاد دارد.


استاندار فارس

به گزارش«بیکافارس»، سید محمدعلی افشانی عصر دیروز در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان فارس با انقاد از سهم ناچیز گمرک از صادرات کالا در استان فارس اظهار داشت: براساس اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان  واحدهای تولید استان در 8 ماه گذشته 700 میلیون دلار صادرات داشته‌اند که سهم گمرک از این میزان تنها 126 میلیون دلار بوده است که این سهم ناچیزی است.

استاندار فارس با انتقاد از تولیدکنندگان استان عنوان کرد: شما از مزایای استان بهره می‌برید و واحدهای تولیدی شما مشکلاتی مانند آلودگی هوا، آلودگی زیست محیطی و کمبود منابع آب را به استان تحمیل می‌کند اما چرخش مالی واحدهای خود را در بانک‌های بقیه استان‌ها و صادرات خود را از طریق گمرکات دیگر استان‌ها انجام می‌دهید و این کار شما جای انتقاد دارد.

وی با تاکید بر اینکه سهم پایین استان در میزان صادرات سبب می‌شود که دست ما برای گرفتن تسهیلات و منابع برای استان در مقابل مقامات کشوری بسته باشد افزود: اتاق بازرگانی و دیگر مسئولان باید این موضوع را با جدیت پیگیری کنند و با تولیدکنندگانی که از خدمات استان استفاده کرده و هیچ سودی به استان نم‌یرسانند برخورد داشته باشند.

افشانی صادرات را موتور محرکه اقتصاد دانست و با تاکید بر اینکه توسعه صادرات باید در اولویت برنامه‌های ما قرار گیرد گفت: در سفری که به نی‌ریز داشتم از خام‌فروشی سنگ‌ها تاسف خوردم زیرا خام‌فروشی علاوه بر اینکه سبب عقب‌ماندگی کشور می‌شود به مرور ذخایر معدنی و کوه‌های ما را نیز از بین می‌برد.

وی با تاکید به صادرکنندگان فارس برای استفاده از ظرفیت صندوق ضمانت صادرات افزود: استان فارس ظرفیت‌های زیادی دارد که با استفاده از حمایت‌های این صندوق سبب ایجاد اشتغال می‌شود.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر: