سه‌شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶
berooz
۱۸:۰۸:۴۴
آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
1396/06/13 رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛ آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص طرح کاهش نرخ سود بانکی گفت: آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است و از رسانه‌های می‌خواهیم مطالبات مردم در این حوزه را دنبال کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، محمد ابراهیم کریمی پیرامون کاهش نرخ سود بانکی، اظهار کرد: بانک مرکزی ادعا دارد که این اتفاق باعث فرار سرمایه نمی‌شود و مردم نگران جابجایی مسکن، کاهش رهن و افزایش اجاره‌بها نباشند و این مهم طبق گفته‌های مسئولان بانک مرکزی بررسی همه جانبه شده است. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: اگر طبق گفته‌های مسئولان ذی‌ربط این طرح کاملا کارشناسی باشد و روی اجرای آن نیز کاملا پافشاری کنند و بایستند، به طور طبیعی باید پاسخگو باشند. کریمی در خصوص آینده کاهش سود سپرده بانکی، عنوان کرد: در حال حاضر این نگرانی بین مردم وجود دارد و آینده‌ای مبهم را نظاره می‌کنند و اصحاب رسانه باید این مسئله را از بانک مرکزی مطالبه کنند. وی در خصوص گسیل سرمایه آزاد شده از بانک به سمت صنعت، تصریح کرد: از جمله مشکلات واحدهای صنعتی کشور نبود و یا ضعف سرمایه در گردش است و اگر این مهم تأمین شود بخش قابل ملاحظه‌ای از رکودهای ایجاد شده، مرتفع می‌شود ولی واقعیت این است که تصمیم گرفته شده در خصوص کاهش نرخ سود بانکی این نگرانی را به وجود می‌آورد که آیا این اتفاق منجر به رهایی از رکود و چرخش چرخ صنعت می‌شود یا نه؟. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص نرخ سود توافقی بین سرمایه‌گذاران و بانک‌ها، خاطرنشان کرد: طبق شنیده‌ها برخی از بانک‌های خصوصی اقدام به توافق با برخی مشتری‌ها می‌کنند و در عمل، قانون در معاملات آن‌ها برای پرداخت سود رعایت نمی‌شود و با شنیدن این موضوع‌ها نگرانی مردم افزایش می‌یابد. کریمی ابراز کرد: مسئولان بانک مرکزی باید در عمل کارایی این قانون را نشان دهند که آیا در نظارت با متخلفین برخورد می‌کنند و آیا اصولا متخلف پیدا می‌شود یا خیر؟ و اگر این موارد به دقت رعایت و پیاده شود می‌توان به آینده طرح امید داشت در غیر آن امیدی نمی‌رود. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛
boletآینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
کد خبر: ۹۸۶۲۶
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۲
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در شیراز:
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: این صندوق ریسک سیاسی صادرات به کشور عراق را با کارمزد یک درصد در سال می‌پذیرد.

 

به گزارش «بیکافارس»، سیدکمال سیدعلی عصر دیروز در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان فارس با بیان اینکه صندوق ضمانت صادرات ایران کل ریسک سیاسی صادرات به کشور عراق را با کارمزد یک درصد در سال می‌پذیرد اظهار داشت: این در حالی است که کارمزد صندوق ضمانت صادرات به کشورهای دیگر 3 تا 4 درصد است.

وی در توضیح این مطلب عنوان کرد: به عنوان مثال اگر سرمایه‌گذار برای ساخت و راه‌اندازی یک کارخانه سیمان نیاز به سرمایه‌گذاری 10 میلیون دلاری در کشور عراق داشته باشد می‌تواند کارخانه‌اش را با 100 هزار دلار در سال ضمانت کند.

سیدعلی با اشاره به ارائه محصول جدید در صندوق ضمانت صادرات ویژه نوسانات نرخ دلار و یورو گفت: اگر براساس یکسان‌سازی نرخ ارز و سایر مسائل نرخ ارز کاهش یابد صندوق ضمانت صادرات ریسک کاهش نرخ ارز را میپذیرد و اگر بر اثر نوسانات نرخ ارز افزایش یابد سود آن به صادرکننده تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه صندوق ضمانت صادرات در همه استان‌ها کارگزاری دارد عنوان کرد: در سال 94 تنها 1.5 درصد پوشش‌های صندوق ضمانت صادرات توسط کارگزاری‌ها در استان‌های مختلف بوده است زیرا در برخی از جاه‌ها پتانسیل صادرات وجود ندارد یا به دلیل اینکه ما به کارگزاری‌ها حقوق نمی‌دهیم آنها موفق عمل نکرده‌اند.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات با بیان اینکه پوشش این صندوق در استان فارس 199 میلیون دلار بوده است افزود: این صندوق تاکنون 20 میلیون دلار خسارت به صادرکنندگان استان فارس پرداخت کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: