دوشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۶
berooz
۱۱:۲۶:۰۹
آخرین اخبار
یادداشت و گفتگو
آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
1396/06/13 رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛ آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص طرح کاهش نرخ سود بانکی گفت: آینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است و از رسانه‌های می‌خواهیم مطالبات مردم در این حوزه را دنبال کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، محمد ابراهیم کریمی پیرامون کاهش نرخ سود بانکی، اظهار کرد: بانک مرکزی ادعا دارد که این اتفاق باعث فرار سرمایه نمی‌شود و مردم نگران جابجایی مسکن، کاهش رهن و افزایش اجاره‌بها نباشند و این مهم طبق گفته‌های مسئولان بانک مرکزی بررسی همه جانبه شده است. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: اگر طبق گفته‌های مسئولان ذی‌ربط این طرح کاملا کارشناسی باشد و روی اجرای آن نیز کاملا پافشاری کنند و بایستند، به طور طبیعی باید پاسخگو باشند. کریمی در خصوص آینده کاهش سود سپرده بانکی، عنوان کرد: در حال حاضر این نگرانی بین مردم وجود دارد و آینده‌ای مبهم را نظاره می‌کنند و اصحاب رسانه باید این مسئله را از بانک مرکزی مطالبه کنند. وی در خصوص گسیل سرمایه آزاد شده از بانک به سمت صنعت، تصریح کرد: از جمله مشکلات واحدهای صنعتی کشور نبود و یا ضعف سرمایه در گردش است و اگر این مهم تأمین شود بخش قابل ملاحظه‌ای از رکودهای ایجاد شده، مرتفع می‌شود ولی واقعیت این است که تصمیم گرفته شده در خصوص کاهش نرخ سود بانکی این نگرانی را به وجود می‌آورد که آیا این اتفاق منجر به رهایی از رکود و چرخش چرخ صنعت می‌شود یا نه؟. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور در خصوص نرخ سود توافقی بین سرمایه‌گذاران و بانک‌ها، خاطرنشان کرد: طبق شنیده‌ها برخی از بانک‌های خصوصی اقدام به توافق با برخی مشتری‌ها می‌کنند و در عمل، قانون در معاملات آن‌ها برای پرداخت سود رعایت نمی‌شود و با شنیدن این موضوع‌ها نگرانی مردم افزایش می‌یابد. کریمی ابراز کرد: مسئولان بانک مرکزی باید در عمل کارایی این قانون را نشان دهند که آیا در نظارت با متخلفین برخورد می‌کنند و آیا اصولا متخلف پیدا می‌شود یا خیر؟ و اگر این موارد به دقت رعایت و پیاده شود می‌توان به آینده طرح امید داشت در غیر آن امیدی نمی‌رود. رئیس سازمان بسیج کارگری کشور؛
boletآینده طرح کاهش نرخ سود سپرده بانکی مبهم است
کد خبر: ۹۹۱۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۵
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس:
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس از فراهم شدن زمینه عرضه سهام واحدهای صنعتی صنایع کوچک و متوسط استان در فرابورس خبر داد.

به گزارش «بیکافارس» شاهپور قنبری در جمع خبرنگاران از فراهم شدن زمینه عرضه سهام واحدهای صنعتی صنایع کوچک و متوسط استان فارس در فرابورس خبر داد و اظهار داشت: استان فارس از استان‌های پیشتاز کشور در در ارسال تقاضاهای واحدهای صنعتی برای پذیرش در فرابورس محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با بیان اینکه با عرضه شدن سهام این شرکت‌ها در فرابورس بستر مناسبی برای تامین منابع مالی آنها فراهم می‌شود، عنوان کرد: با توجه به شرایط سخت دریافت تسهیلات بانکی و سود بالای آن برای تامین نقدینگی واحدهای تولیدی، فرابورس جایگزین مناسبی برای تامین منابع مالی این صنایع محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه  در حال حاضر بیش از 95 درصد بنگاه‌های استان جز بنگاه‌های کوچک و متوسط محسوب می‌شوند گفت: با توجه به اینکه این آمار رو به رشد است بنابراین ورود شرکت کوچک و متوسط به بازار سرمایه امری بسیار ضروری بود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با اشاره به تفاهم‌نامه سازمان صنایع کوچک  و شهرک‌های صنعتی ایران با سازمان بورس و اوراق بهادار برای پذیرش صنایع کوچک و متوسط در فرابورس گفت: تاکنون تعدادی از صنایع فارس که واجد  شرایط بوده‌اند را به فرابورس معرفی کرده‌ایم که در حال حاضر یک واحد آن پذیرش شده است.

قنبری ورود صنایع کوچک و sme ها به بورس را منبعی مطمئن و با ثبات برای تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای صنعتی اعلام و خاطرنشان کرد: مهم‌ترین شرط پذیرش این صنایع در فرابورس داشتن شفافیت مالی است.

وی با بیان اینکه محدودیتی برای عرضه سهام صنایع کوچک و متوسط در فرابورس وجود ندارد گفت: این صنایع می‌توانند وارد فرابورس شده تا از این محل بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود در سرمایه در گردش، توسعه واحد و تجهیز واحد تولیدی اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس افزود: صنایع کوچک و متوسط متقاضی می‌توانند با مراجعه به مدیریت تامین منابع مالی و سرمایه‌گذاری صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با دریافت راهنمایی‌ها و اطلاعات بیشتر، بستر لازم را برای استفاده از این ظرفیت فراهم کنند.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر: