آخرین اخبار
کد خبر: ۹۹۱۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۵
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس:
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس از فراهم شدن زمینه عرضه سهام واحدهای صنعتی صنایع کوچک و متوسط استان در فرابورس خبر داد.

به گزارش «بیکافارس» شاهپور قنبری در جمع خبرنگاران از فراهم شدن زمینه عرضه سهام واحدهای صنعتی صنایع کوچک و متوسط استان فارس در فرابورس خبر داد و اظهار داشت: استان فارس از استان‌های پیشتاز کشور در در ارسال تقاضاهای واحدهای صنعتی برای پذیرش در فرابورس محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با بیان اینکه با عرضه شدن سهام این شرکت‌ها در فرابورس بستر مناسبی برای تامین منابع مالی آنها فراهم می‌شود، عنوان کرد: با توجه به شرایط سخت دریافت تسهیلات بانکی و سود بالای آن برای تامین نقدینگی واحدهای تولیدی، فرابورس جایگزین مناسبی برای تامین منابع مالی این صنایع محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه  در حال حاضر بیش از 95 درصد بنگاه‌های استان جز بنگاه‌های کوچک و متوسط محسوب می‌شوند گفت: با توجه به اینکه این آمار رو به رشد است بنابراین ورود شرکت کوچک و متوسط به بازار سرمایه امری بسیار ضروری بود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با اشاره به تفاهم‌نامه سازمان صنایع کوچک  و شهرک‌های صنعتی ایران با سازمان بورس و اوراق بهادار برای پذیرش صنایع کوچک و متوسط در فرابورس گفت: تاکنون تعدادی از صنایع فارس که واجد  شرایط بوده‌اند را به فرابورس معرفی کرده‌ایم که در حال حاضر یک واحد آن پذیرش شده است.

قنبری ورود صنایع کوچک و sme ها به بورس را منبعی مطمئن و با ثبات برای تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای صنعتی اعلام و خاطرنشان کرد: مهم‌ترین شرط پذیرش این صنایع در فرابورس داشتن شفافیت مالی است.

وی با بیان اینکه محدودیتی برای عرضه سهام صنایع کوچک و متوسط در فرابورس وجود ندارد گفت: این صنایع می‌توانند وارد فرابورس شده تا از این محل بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود در سرمایه در گردش، توسعه واحد و تجهیز واحد تولیدی اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس افزود: صنایع کوچک و متوسط متقاضی می‌توانند با مراجعه به مدیریت تامین منابع مالی و سرمایه‌گذاری صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با دریافت راهنمایی‌ها و اطلاعات بیشتر، بستر لازم را برای استفاده از این ظرفیت فراهم کنند.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر: