آخرین اخبار
گزارش
جلوه ها و حاشیه های یادواره شهدای اطلاعات سپیدان+ تصاویر
تنویر سپیدان گزارش می دهد/
boletجلوه ها و حاشیه های یادواره شهدای اطلاعات سپیدان+ تصاویر
امیر مسعود انصاری
اولین یادواره شهدای اطلاعات سپیدان برگزار شد + گزارش تصویری
با حضور خانواده های معظم شهدا، مسئولین شهرستانی و مردم
boletاولین یادواره شهدای اطلاعات سپیدان برگزار شد + گزارش تصویری
مسعود انصاری
نماز طلب باران در سپیدان اقامه شد.
به دنبال عدم بارش در سپیدان
boletنماز طلب باران در سپیدان اقامه شد.
مسعود انصاری
یادداشت و گفتگو
تنویر سپیدان با تمام توان اعلام آمادگی نمود.
برای اعتلای جایگاه ممتاز شباب سپیدان در رزمایش کشوری شباب
boletتنویر سپیدان با تمام توان اعلام آمادگی نمود.
امیر مسعود انصاری
اولین یادواره شهدای اطلاعات سپیدان برگزار شد + گزارش تصویری
با حضور خانواده های معظم شهدا، مسئولین شهرستانی و مردم
boletاولین یادواره شهدای اطلاعات سپیدان برگزار شد + گزارش تصویری
مسعود انصاری
اهمیت فریضتین امر به معروف و نهی از منکر از ابعاد مختلف
مسئول عقیدتی و فرهنگ یار نمونه سپاه سپیدان تحلیل می کند
boletاهمیت فریضتین امر به معروف و نهی از منکر از ابعاد مختلف
مسعود انصاری
کد خبر: ۹۹۴۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۸
سرهنگ رستمی، مسول ستاد نماز جمعه سپیدان:
سرهنگ رستمی مسئول ستاد نماز جمعه سپیدان با بیان کیفیت نماز استسقاء برای نزول رحمت الهی و آمدن باران در سپیدان گفت: نماز طلب باران در شهر اردکان دوشنبه اقامه می‌شود.
به گزارش تنویر سپیدان به نقل از سپیدان پرس ، روح الله رستمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سپیدان پرس اظهار‌ داشت: بنا به اعلام امام جمعه سپیدان برای نزول رحمت الهی و آمدن باران در شهرستان نماز استسقاء یا همان نماز طلب و درخواست نزول باران و رحمت الهی خوانده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این نماز روز دوشنبه ۲۰ دی‌ماه در شهر اردکان خوانده می‌شود، گفت: نماز طلب باران در شهر اردکان در زمینی بیرون از شهر حدفاصل اداره آموزش وپرورش و سه راه بیمارستان امام حسین( زمین روبروی گاراژ رئیسی)در ساعت ۱۱ صبح اقامه می‌شود.
مسئول ستاد نماز جمعه سپیدان با اعلام اینکه این نماز در اردکان به‌ امامت حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی انور خوانده می‌شود در بیان کیفیت نماز باران افزود: بهتر است مردم برای اقامه نماز استسقاء سه روز روزه بگیرند و با دهان روزه این نماز خوانده شود.
وی خاطر‌نشان کرد: نماز باران مثل نماز عید دو رکعت است و رکعت اول پنج قنوت و رکعت دوم‏ چهار قنوت دارد و بهتر است که با جماعت‏ خوانده شود.
رستمی افزود: در قنوت‌‏ها هر دعایى می‌‏توان خواند اما بهتر است دعایى خوانده‏ شود که در آن از خداوند طلب باران شده باشد و قبل از هر دعا صلوات بر پیامبر و آلش فرستاده شود و مستحب است که حمد و سوره‏‌اش نیز بلند خوانده شود.
وی با ابراز "این نماز براى جلب رحمت پروردگار است و بهتر است فرزندان را نیز همراه خود به بیابان ببریم" گفت: در مستحبات نماز امورى ذکر شده که همه حالت رقت و زارى و نیاز بندگان را می‌‏رساند تا جلب رحمت کند و قطعاً خداوند بخشنده و مهربان است و ما وظیفه داریم تا به درگاه خداوند دعا کنیم.
فرمانده سپاه سپیدان با تأکید بر اینکه وظیفه انسان دعا و درخواست کردن از خداوند است و خداوند هم مهربان و بخشنده است، افزود: در جامعه‌ای که خشکسالی در آن ایجاد شده وظیفه ما دعا کردن برای نزول باران رحمت است و قطعاً خواندن نماز باران و دعا کردن مؤثر است.
به گزارش سپیدان پرس از ابتدای فصل سرما در شهرستان سپیدان متاسفانه میزان بارندگی تاکنون نسبت به مدت مشابه در سال های گذشته کاهش چشمگیری داشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر: