شنبه ۰۳ تير ۱۳۹۶
berooz
۰۹:۴۹:۱۶
آخرین اخبار
گزارش
سفره سربازی در نقاط مختلف جهان چگونه پهن می‌شود؟
وضعیت سربازی در نقاط مختلف جهان به چند دسته تقسیم می‌شود.
boletسفره سربازی در نقاط مختلف جهان چگونه پهن می‌شود؟
روحاني شايسته‌ سالاري‌ كند،در شرايط شيك‌ نيستيم
boletروحاني شايسته‌ سالاري‌ كند،در شرايط شيك‌ نيستيم
یادداشت و گفتگو
تروریسم سایبری؛ هیولایی بسیار خطرناک‌تر از تروریسم کلاسیک
در تروریسم کلاسیک مواد منفجره و سلاح‌های گرم اصلی‌ترین ابزار تروریسم هستند، ولی مهم‌ترین ابزار تروریست‌‏های سایبری، رایانه است.
boletتروریسم سایبری؛ هیولایی بسیار خطرناک‌تر از تروریسم کلاسیک
سید علی خمینی:اگر امروز امام بود فریاد آزادی سر می‌داد که مردم راحت‌تر از این بتوانند حرفشان را بزنند
سید علی خمینی:اگر امروز امام بود فریاد آزادی سر می‌داد که مردم راحت‌تر از این بتوانند حرفشان را بزنند
boletسید علی خمینی:اگر امروز امام بود فریاد آزادی سر می‌داد که مردم راحت‌تر از این بتوانند حرفشان را بزنند
کد خبر: ۹۹۵۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷
از طرف مردم قدر شناس و شهید پرور شهرستان مرودشت برگزار گردید:
در مورخه چهارشنبه 95/10/22به مناسبت ارتحال حجه الاسلام هاشمی رفسنجانی آن یار دیرین امام و رهبری مراسمی در مسجد الرسول شهرستان برگزار گردید .

سخنران این مراسم امام جمعه محترم شهرستان حجه الاسلام احمدی بودند که به بیان مطالبی پیرامون زندگینامه ، مبارزات و خدمات این مبارز خستگی ناپذیر پرداختند.خلاصه ای از این مطالب به شرح زیر است :

حجه الاسلام هاشمی رفسنجانی در سن 14 سالگی برای ادامه تحصیل از شهر بهرمان شهرستان رفسنجان وارد قم جهت ادامه تحصیل شدند. در نزدیکی منزل امام خمینی (ره)خانه ای اجاره کردند  و از همان کودکی با رفتار ومنش و اندیشه های امام آشنا شدند و آرام آرام در شخصیت امام ذوب شدند .ایشان با همان سن کم ، اما با هوش و درایت بالا کم کم وارد حلقه های درسی امام خمینی (ره) و آیت الله بروجردی (ره) و علمای بزرگ آن زمان می شود. دوستی این شخصیت مبارز با مقام معظم رهبری در کودکی در بین الحرمین کربلای معلی می باشد.در طول مبارزات خود علیه حکومت ستم شاهی پهلوی 7 بار دستگیر شدند ، یکی از اقدامات این بزرگوار در دوران اسارت حفظ 16 جزء قران کریم و نوشتن کتاب تفسیر راهنما بود. از دیگر آثار این شخصیت مبارز و خستگی ناپذیر نوشتن کتاب (امیرکبیر) می باشد که در ان کتاب راهکار های مهم سیاسی و علمی ارائه شده است و ایشان در خاطرات خود نوشته اند که بنده شخصیت امیر کبیر را به خاطر دو خصلت دوست داشته ام. مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی.از خدمات ایشان خرج کردن مال و اموال خود در راه انقلاب بود و در بیان حقایق آزاده بودند وحق رابیان می کردند گرچه این حقیقت تلخ باشد. اختلاف نظر ها و اجتهاد های بین ایشان و مقام معم رهبری (مد ظله العالی) نتوانست رفاقت و دوستی بین آنها را از بین ببرد.   

از دیگرشاخصه های این شخصیت صبور، تعبد نسبت به انقلاب داشتند و خط قرمز ایشان انقلاب اسلامی بود.

در این مراسم عموم مردم قدر شناس ، مسولین ادارات و ارگان ها و نهاد حضور داشتند . فرماندهی محترم سپاه ناحیه مرودشت به همراه جمعی از کارکنان ناحیه نیز در این مراسم حضور داشتند.


مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرودشتمراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرودشتمراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرودشتمراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرودشتمراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرودشتمراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرودشتمراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرودشتمراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرودشت
نام:
ایمیل:
* نظر: