نهم دی، انقلاب بصیرت بود و انوار بصیرت را به افق آینده منتشر کرد/ حماسه 9 دی جلوه‌ای از فروغ بی‌انتهای عاشورا بود
در بیانیه سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس آمده است:
به بهانه روز بسیج جامعه زنان؛
dotبسیج جامعه زنان کشور، باغی با چهار فصل رویش و شکوفایی
بسیج جامعه زنان کشور، باغی با چهار فصل رویش و شکوفایی
گفتن از بسیج جامعه زنان کشور با بیش از 9 میلیون عضو از سراسر کشور متشکل از بانوانی فرهیخته، فرهنگی، توانمند در عرصه اقتصاد مقاومتی، ورزش، هنر و... نقل فعالیت هایی است که مسیر را برای پیشبرد اهداف نظام به ویژه در زمینه خانه و خانواده هموار می کند؛ گزارش فعالیت ها در قالب برگزاری همایش ها، کارگاه و دوره های آموزشی برای توانمندسازی زنان در عرصه های مختلف علمی، آموزشی، اقتصاد مقاومتی و... است.
همزمان با روز بسیج جامعه زنان صورت گرفت؛
dotارسال گزارش اقدامات سازمان بسیج جامعه زنان محضر رهبر معظم انقلاب + متن کامل نامه
ارسال گزارش اقدامات سازمان بسیج جامعه زنان محضر رهبر معظم انقلاب + متن کامل نامه
همزمان با پنجمین سال صدور پیام تاریخی رهبر معظم انقلاب به کنگره هفت هزار زن شهید، سازمان بسیج جامعه زنان کشور نامه ای را در شرح اقدامات چهارساله این سازمان در خصوص تبیین الگوی سوم زنان، به محضر رهبر معظم انقلاب ارسال کرد.
مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور خبر داد
dot16 اسفندماه، روز قشر بسیج جامعه زنان انتخاب شد/ توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص الگوی سوم
16 اسفندماه، روز قشر بسیج جامعه زنان انتخاب شد/ توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص الگوی سوم
مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور در مورد تغییر روز قشر بسیج جامعه زنان گفت: به جهت جامعیت پیام رهبر معظم انقلاب در خصوص الگوی سوم تا کنون پیشنهادات زیادی داشتیم که روز این قشر را، سالروز صدور پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره 7 هزار زن شهید قرار دهیم و امسال نخستین سالی است که 16اسفندماه، روز قشر بسیج جامعه زنان است.
به همت بسیج جامعه زنان انجام شد؛
dotگردآوری اشعار منتسب به حضرت زهرا(س) در " کوثریه"
گردآوری اشعار منتسب به حضرت زهرا(س) در
اشعار بسیاری از حضرت زهرا سلام الله باقی مانده است که این اشعار به همت سازمان بسیج جامعه زنان کشور در کتابی تحت عنوان " کوثریه" انتشار یافته است.
در آستانه روز قشر «سازمان بسیج جامعه زنان»
dotنشست تخصصی «تبیین جهانی الگوی سوم زن» برگزار می‌شود
نشست تخصصی «تبیین جهانی الگوی سوم زن» برگزار می‌شود
روز سه شنبه 10 اسفندماه، با حضور جمعی از کارشناسان و متخصصان ایرانی و غیرایرانی و همچنین تعدادی از خانواده های معزز شهدای هسته ای، نشست تخصصی «تبیین جهانی الگوی سوم زنان» (زن نه شرقی، نه غربی) در سازمان بسیج شهرداری تهران برگزار می شود.
dotشهدای شاخص سال 1396سازمان بسیج مستضعفین معرفی شدند
شهدای شاخص سال 1396سازمان بسیج مستضعفین معرفی شدند
شهید والامقام سید محمد سعید جعفری از شهدای عزیز دفاع مقدس استان کرمانشاه و شهیده مرجان نازقلچی (فرماندار فقید بندر ترکمن) و از شهدای فاجعه خونین منا بعنوان شهید شاخص ملی سال 96 بسیج انتخاب شدند.
dotزهرای مرضیه در نگاه امام موسی صدر
زهرای مرضیه در نگاه امام موسی صدر
هرقدر که در مورد بانوی بانوان عالم بدانیم و هرچقدر که نوشته‌ها و گفته‌ها را مرور کنیم، هنوز هم نکاتی هست که ناگفته و نایافته باقی‌مانده است. نکاتی که راهنماست و راه‌گشا؛ نکاتی که سازنده است و انسان‌ساز. زهرا سلام‌الله‌علیها را باید بازشناخت و از نو مرور کرد. شاید در نگاه جدید، نکاتی مغفول‌مانده را کشف کنیم.
dotمروری بر خطابه فدکیه حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها
مروری بر خطابه فدکیه حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها
زهرای مرضیه سلام‌الله‌علیها، تنها «ام‌ابیها» نیست؛ تنها یکی از اصحاب کساء نیست، تنها دخت رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم نیست، تنها مادر امامت نیست، تنها زن معصوم تاریخ نیست؛ که او تاریخ‌ساز است و اولین حامی ولایت؛ که او سیاست‌مدار است و حامی حق؛ آمر به معروف است و مطالبه‌گر حق. زهرا سلام‌الله‌علیها را می‌توان از میان کلمات بلیغ و شیوایش در میان صحابه و انصار شناخت. زنی در نهایت حجب و حیا و با منتهای صلابت و استواری. نگاهی به آن‌چه در این خطبه بیان شده، استدلالات و احتجاجات حضرت، سطح شناخت ایشان از امور سیاسی، اجتماعی، مذهبی و حتی حقوق فردی و اجتماعی را به خوبی نشان می‌دهد.
dotمهدهای قرآنی گامی به سوی جهانی شدن و مطرح شدن سبک زندگی ایرانی اسلامی برای کودکان
مهدهای قرآنی گامی به سوی جهانی شدن و مطرح شدن سبک زندگی ایرانی اسلامی برای کودکان
تاسیس مهد کودک های قرآنی در راستای پیشبرد اهداف عالیه اسلامی در جامعه بوده است. از آنجا که جبهه فرهنگی استعمار کودکان و نوجوانان ما را هدف قرار داده است لذا اهتمام به تربیت و ساختار سازی کودکان در مهدهای قرآنی اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.
زن انقلابی و جهاد کبیر و هویت بازیافته
dotتربیت نسل انقلابی، مدیریت زهرایی زنان انقلابی را می طلبد
تربیت نسل انقلابی، مدیریت زهرایی زنان انقلابی را می طلبد
اگز زن انقلابی مجاهد همچون گذشته از ارزش گذاری خود آگاه باشد ؛ می تواند تربیت نسل انقلابی و مدیریت زهرایی درون خانواده ، از فرزندان خود حامیان و مدافعان بسازد، مفید برای کشور و نظام اسلامی و موثر در پیشرفت و استقلال کشور.
dotانقلابی گری ، عامل محرومیت زدایی و رفع فقر/برخورد شعاری با محرومیت زدایی و اعتقاد به تقدم توسعه عدالت؛ راهبرد جریان غیر انقلابی
انقلابی گری ، عامل محرومیت زدایی و رفع فقر/برخورد شعاری با محرومیت زدایی و اعتقاد به تقدم توسعه عدالت؛ راهبرد جریان غیر انقلابی
حضور گسترده و حماسه ساز توده های عظیم مردم محروم جامعه در مراحل مختلف و فراز و نشیب های گوناگون انقلاب شکوهمند اسلامی از جمله واقعیت های مشهود و انکار ناپذیر است که وظیفه مسئولان را در رسیدگی به مشکلات آنان و تلاش برای محرومیت زدایی دو چندان می کند.
dotمطالبه قشر بسیج جامعه زنان استان فارس از مسئولین
مطالبه قشر بسیج جامعه زنان استان فارس از مسئولین
ما قشر بسیج جامعه زنان استان فارس، به مسئولینی که با دستگاههای عریض و طویل مدعی مدیریت و راهبردگذاری فرهنگی هستند اعلام می کنیم که امروز فتنه بزرگ با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری" مدظله العالی" همان فتنه نفوذ است؛ نفوذ جریانی که یکی از شاخصه های آن نفوذ فرهنگی است.
dotجلسه کارگروه زن و خانواده برگزار شد
جلسه کارگروه زن و خانواده برگزار شد
جلسه کارگروه زن و خانواده با حضور خواهران شورای قشر بسیج جامعه زنان برگزار گردید.
dotخانواده غربی یا خانواده اسلامی؟
خانواده غربی یا خانواده اسلامی؟
اساسا برای تحقق یک جامعه پویا و معنوی، پیش از هر چیز باید خانواده‏ای سالم و معنوی داشته باشیم؛ زیرا اجتماع سالم، در گرو خانواده‏های سالم است
رئیس بسیج جامعه زنان
dotاستخدام زنان در مشاغلی که کرامت آنها را زیر سؤال می‌برد مصداق خشونت است
استخدام زنان در مشاغلی که کرامت آنها را زیر سؤال می‌برد مصداق خشونت است
رئیس بسیج جامعه زنان با بیان اینکه مسئولانی که‌ می‌خواهند آثار خشونت علیه زنان را در جامعه از بین ببرند بهتر است ابتدا قانون‌های موجود در دفاع از حقوق زنان را اجرایی کنند، گفت: استخدام زنان در مشاغلی که کرامت آنها را زیر سؤال می‌برد مصداق خشونت علیه زنان است.