نهم دی، انقلاب بصیرت بود و انوار بصیرت را به افق آینده منتشر کرد/ حماسه 9 دی جلوه‌ای از فروغ بی‌انتهای عاشورا بود
در بیانیه سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس آمده است:
به همت بسیج جامعه زنان انجام شد؛
dotگردآوری اشعار منتسب به حضرت زهرا(س) در " کوثریه"
گردآوری اشعار منتسب به حضرت زهرا(س) در
اشعار بسیاری از حضرت زهرا سلام الله باقی مانده است که این اشعار به همت سازمان بسیج جامعه زنان کشور در کتابی تحت عنوان " کوثریه" انتشار یافته است.
در آستانه روز قشر «سازمان بسیج جامعه زنان»
dotنشست تخصصی «تبیین جهانی الگوی سوم زن» برگزار می‌شود
نشست تخصصی «تبیین جهانی الگوی سوم زن» برگزار می‌شود
روز سه شنبه 10 اسفندماه، با حضور جمعی از کارشناسان و متخصصان ایرانی و غیرایرانی و همچنین تعدادی از خانواده های معزز شهدای هسته ای، نشست تخصصی «تبیین جهانی الگوی سوم زنان» (زن نه شرقی، نه غربی) در سازمان بسیج شهرداری تهران برگزار می شود.
dotشهدای شاخص سال 1396سازمان بسیج مستضعفین معرفی شدند
شهدای شاخص سال 1396سازمان بسیج مستضعفین معرفی شدند
شهید والامقام سید محمد سعید جعفری از شهدای عزیز دفاع مقدس استان کرمانشاه و شهیده مرجان نازقلچی (فرماندار فقید بندر ترکمن) و از شهدای فاجعه خونین منا بعنوان شهید شاخص ملی سال 96 بسیج انتخاب شدند.
dotزهرای مرضیه در نگاه امام موسی صدر
زهرای مرضیه در نگاه امام موسی صدر
هرقدر که در مورد بانوی بانوان عالم بدانیم و هرچقدر که نوشته‌ها و گفته‌ها را مرور کنیم، هنوز هم نکاتی هست که ناگفته و نایافته باقی‌مانده است. نکاتی که راهنماست و راه‌گشا؛ نکاتی که سازنده است و انسان‌ساز. زهرا سلام‌الله‌علیها را باید بازشناخت و از نو مرور کرد. شاید در نگاه جدید، نکاتی مغفول‌مانده را کشف کنیم.
dotمروری بر خطابه فدکیه حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها
مروری بر خطابه فدکیه حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها
زهرای مرضیه سلام‌الله‌علیها، تنها «ام‌ابیها» نیست؛ تنها یکی از اصحاب کساء نیست، تنها دخت رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم نیست، تنها مادر امامت نیست، تنها زن معصوم تاریخ نیست؛ که او تاریخ‌ساز است و اولین حامی ولایت؛ که او سیاست‌مدار است و حامی حق؛ آمر به معروف است و مطالبه‌گر حق. زهرا سلام‌الله‌علیها را می‌توان از میان کلمات بلیغ و شیوایش در میان صحابه و انصار شناخت. زنی در نهایت حجب و حیا و با منتهای صلابت و استواری. نگاهی به آن‌چه در این خطبه بیان شده، استدلالات و احتجاجات حضرت، سطح شناخت ایشان از امور سیاسی، اجتماعی، مذهبی و حتی حقوق فردی و اجتماعی را به خوبی نشان می‌دهد.
dotمهدهای قرآنی گامی به سوی جهانی شدن و مطرح شدن سبک زندگی ایرانی اسلامی برای کودکان
مهدهای قرآنی گامی به سوی جهانی شدن و مطرح شدن سبک زندگی ایرانی اسلامی برای کودکان
تاسیس مهد کودک های قرآنی در راستای پیشبرد اهداف عالیه اسلامی در جامعه بوده است. از آنجا که جبهه فرهنگی استعمار کودکان و نوجوانان ما را هدف قرار داده است لذا اهتمام به تربیت و ساختار سازی کودکان در مهدهای قرآنی اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.
زن انقلابی و جهاد کبیر و هویت بازیافته
dotتربیت نسل انقلابی، مدیریت زهرایی زنان انقلابی را می طلبد
تربیت نسل انقلابی، مدیریت زهرایی زنان انقلابی را می طلبد
اگز زن انقلابی مجاهد همچون گذشته از ارزش گذاری خود آگاه باشد ؛ می تواند تربیت نسل انقلابی و مدیریت زهرایی درون خانواده ، از فرزندان خود حامیان و مدافعان بسازد، مفید برای کشور و نظام اسلامی و موثر در پیشرفت و استقلال کشور.
dotانقلابی گری ، عامل محرومیت زدایی و رفع فقر/برخورد شعاری با محرومیت زدایی و اعتقاد به تقدم توسعه عدالت؛ راهبرد جریان غیر انقلابی
انقلابی گری ، عامل محرومیت زدایی و رفع فقر/برخورد شعاری با محرومیت زدایی و اعتقاد به تقدم توسعه عدالت؛ راهبرد جریان غیر انقلابی
حضور گسترده و حماسه ساز توده های عظیم مردم محروم جامعه در مراحل مختلف و فراز و نشیب های گوناگون انقلاب شکوهمند اسلامی از جمله واقعیت های مشهود و انکار ناپذیر است که وظیفه مسئولان را در رسیدگی به مشکلات آنان و تلاش برای محرومیت زدایی دو چندان می کند.
dotمطالبه قشر بسیج جامعه زنان استان فارس از مسئولین
مطالبه قشر بسیج جامعه زنان استان فارس از مسئولین
ما قشر بسیج جامعه زنان استان فارس، به مسئولینی که با دستگاههای عریض و طویل مدعی مدیریت و راهبردگذاری فرهنگی هستند اعلام می کنیم که امروز فتنه بزرگ با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری" مدظله العالی" همان فتنه نفوذ است؛ نفوذ جریانی که یکی از شاخصه های آن نفوذ فرهنگی است.
dotجلسه کارگروه زن و خانواده برگزار شد
جلسه کارگروه زن و خانواده برگزار شد
جلسه کارگروه زن و خانواده با حضور خواهران شورای قشر بسیج جامعه زنان برگزار گردید.
dotخانواده غربی یا خانواده اسلامی؟
خانواده غربی یا خانواده اسلامی؟
اساسا برای تحقق یک جامعه پویا و معنوی، پیش از هر چیز باید خانواده‏ای سالم و معنوی داشته باشیم؛ زیرا اجتماع سالم، در گرو خانواده‏های سالم است
رئیس بسیج جامعه زنان
dotاستخدام زنان در مشاغلی که کرامت آنها را زیر سؤال می‌برد مصداق خشونت است
استخدام زنان در مشاغلی که کرامت آنها را زیر سؤال می‌برد مصداق خشونت است
رئیس بسیج جامعه زنان با بیان اینکه مسئولانی که‌ می‌خواهند آثار خشونت علیه زنان را در جامعه از بین ببرند بهتر است ابتدا قانون‌های موجود در دفاع از حقوق زنان را اجرایی کنند، گفت: استخدام زنان در مشاغلی که کرامت آنها را زیر سؤال می‌برد مصداق خشونت علیه زنان است.
رئیس بسیج جامعه زنان
dotاگر اندیشه‌های راهبردی زنان اجرایی می‌شد شاهد حضور فمینیست‌ها در جامعه نبودیم
اگر اندیشه‌های راهبردی زنان اجرایی می‌شد شاهد حضور فمینیست‌ها در جامعه نبودیم
رئیس بسیج جامعه زنان با انتقاد از اجرایی نشدن اندیشه‌های راهبردی حوزه زنان و خانواده و دیده نشدن این مباحث در برنامه توسعه، گفت: اگر اندیشه‌های راهبردی حوزه زنان اجرایی می‌شد شاهد حضور فمینیست‌ها در جامعه نبودیم.
dotآندُلُسیزم، شیوه مبارزاتی غرب علیه ملل مسلمان/ جنگ علیه خانواده خط مقدم جبهه دشمن
آندُلُسیزم، شیوه مبارزاتی غرب علیه ملل مسلمان/ جنگ علیه خانواده خط مقدم جبهه دشمن
تمدن بزرگ اسلامی، بزرگ ترین تهدید برای تمدن غرب است، مبارزه با اسلام و ارزش های اسلامی در مرزهای آبی و خاکی هیچ گاه به نفع متجاوز نبوده است اما جنگ فرهنگ بومی اسلامی ملل مسلمان و در رأس آن جنگ علیه خانواده شانس پیروزی را برای غرب بیشتر می کند، روشی که می توان آن را در تاریخ به نام " جنگ آندلس» شناخت و آندلسیزم را پایه ریزی کرد.
dotخودسازی فردی و امربه معروف و نهی از منکر دو وظیفه در کنار هم
خودسازی فردی و امربه معروف و نهی از منکر دو وظیفه در کنار هم
یکی از مهمترین آموزه های قرآنی "امر به معروف و نهی از منکر" است. اهمیت و لزوم اهتمام همه مسلمانان به دو واجب امر به معروف و نهی از منکر به روشنی از قرآن کریم استفاده می شود