بهترین ماسک های صورت را بشناسیم

بهترین ماسک های صورت را بشناسیم

ماسک صورت انواع مختلفی دارند و بعضی از آنها هزینه بر هستند و برخی را میتوانید به صورت دست ساز در خانه انجام دهید که این مورد از بهترین ماسک های صورت میباشد . در این مطلب با انواع ماسک های دست ساز آشنا میشویم .

ماسک مناسب آکنه و جای جوش صورت

آکنه که جز شایع ترین مشکلات پوستی است به علت مسدود شدن منافذ پوستی با باکتری ، سلولهای مرده و انواع آلودگیها و چربیهاست . جهت رفع این مشکل بهترین ماسک برای رفع آکنه ماسک سفیده تخم مرغ می باشد .

سفیده تخم مرغ باکتری های پوست را از بین میبرد .

بهترین ماسک های صورت را بشناسیم , ماسک سفیده تخم مرغ
بهترین ماسک های صورت را بشناسیم , ماسک سفیده تخم مرغ

نحوه تهیه ماسک تخم مرغ

ابتدا 2یا3 تخم مرغ را شکسته و در کاسه ای بریزید و بعد زردهای تخم مرغ را از سفید آن جدا کنید . یک عدد گوش پاک کن تمیز و بهداشتی را به درون سفیده تخم مرغ برده و بعد به صورت خود بمالید .

پس از گذشت یک ربع صورت خود را به آرامی بشوئید و سعی کنید صورتتان را بعد از استفاده از ماسک تخم مرغ مرطوب نگه دارید . برای این منظور میتوانید از مرطوب کننده ها استفاده کنید .

ماسک جوپرک و جوش شیرین مناسب پوست های تیره

بهترین ماسک های صورت را بشناسیم , ماسک جوپرک و جوش شیرین
بهترین ماسک های صورت را بشناسیم , ماسک جوپرک و جوش شیرین

به میزان 2 قاشق چای خوری جوپرک و 1 قاشق چای خوری جوش شیرین را درون ظرفی بهداشتی بریزید و کم کم به آن آب اضافه کنید تا زمانیکه حالت خمیری به خود بگیرد . بعد خمیر به دست آمده را به آرامی روی پوست مالیده و ماساژ دهید . زمانی که خمیر روی پوستتون خشک شد صورتتان را با آب گرم بشوئید و بعد از مرطوب کننده ها استفاده کنید .

ماسک مناسب برای از بین بردن لکه های پوست

بهترین ماسک مناسب برای لکه های پوست ماسک های حاوی زردچوبه هستند . برای این منظور میتوانید از ماسک زردچوبه به همراه عسل استفاده کنید .

نحوه تهیه ماسک زردچوبه و عسل

برای تهیه این ماسک نصف قاشق چایخوری زردچوبه را با 2 قاشق عسل مخلوط کنید و کامل بهم بزنید و بعد به آرامی روی صورت مالیده و ماساژ دهید . بعد از گذشت ده دقیقه صورتتان را آب گرم بشوئید .

این ماسک بهترین ماسک برای از بین بردن لکه های تیره پوستی است .

ماسک جهت از بین بردن چین و چروک صورت

بهترین ماسک برای از بین بردن چین و چروک صورت ماسک آووکادو و پودر کاکائو به همراه مقداری عسل است که سبب کلاژن سازی پوست و مرطوب و شاداب شدن پوست میشود .

طرز تهیه ماسک آووکادو و پودرکاکائو

ابتدا 2 اووکادو تهیه کنید و هسته های آن ها را جدا کنید و با یک قاشق قسمت گوشتی آن را جدا کنید و در ظرفی خوب بکوبید و له کنید و بعد به آن 2 قاشق غذاخوری پودر کاکائو و 1 قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید و ترکیب را بهم بزنید . ماسک به دست آمده را به صورت خود بزنید و به آرامی ماساژ دهید و بعد از گذشت بیست دقیقه صورت خود را با آب گرم بشوئید .

بهترین ماسک های صورت را بشناسیم , ماسک آووکادو و پودر کاکائو
بهترین ماسک های صورت را بشناسیم , ماسک آووکادو و پودر کاکائو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.