بیمه مسافرتی ایران

همه روزه در طول سال افراد زیادی هستند که به سفر میروند و برای سفر خود برنامه ریزی های زیادی مانند رزو هتل، رزور بلیط مکان های دیدیدنی ، خرید بیلط قطار یا هواپیما ….. انجام می دهند . حال اگر تمام برنامه ریزی ها باب میلشان پیش نرود و اکثر مواردی که برایشان برنامه ریزی شده بود ، طبق برنامه پیش نرود به نظر شما  باید چه اقدامی انجام داد ؟ در این موارد است که بیمه مسافرتی ایران به کمک حال  شما می آید و سفر را با تمام حوادث احتمالی اش برای شما آسان و لذت بخش تر خواهد میکند.

یکی از بهترین راه های پیش گیری از خطرات و اتفاقات غیر منتظره در طی مسافرت ها، استفاده از خدمات بیمه مسافرتی بیمه ایران است. با استفاده از امکانات این بیمه قادر خواهید بود ضمن صرفه جویی در هزینه های مالی، استرس ناشی از اتفاق های غیر منتظره را نیز کاهش دهید. چرا که سفر ها با محوریت کاری، تفریحی انجام می شود و لزوم آرامش خاطر و آسایش فکری در آن، برای گذراندن اوقات خوش امری ضروری است. بیمه مسافرتی ایران از کلیه بیمه گذارانش در قبال حوادث و بیماری و درمان حین سفر، حمایت می کند.

در شرایطی که مبلغ خسارت بیش از هزار دلار باشد، بیمه شده موظف است در یکی از شعبه های کشور، با ارائه مدارک اعلام خسارت نماید و از طریق مدیریت اتکایی از شرکت بیم المللی آکسا استعلام پرداخت خسارت به عمل آورد، پس از تایید و دریافت موافقت نسبت به شروع پروسه پرداخت توسط شرکت اقدام می گردد.
خساراتی که تحت پوشش صدور آنلاین بیمه مسافرتی خارج کشور قرار می گیرد، پوشش هزینه های درمانی و پزشکی شخص در خارج از مرز قانونی کشور است.

بیمه مسافرتی داخلی ایران جهت استفاده اتباع خارجی و سفر آن ها به داخل کشور توسط شرکت بیمه ایران ارایه شده است. در سال ۱۳۸۶ مدیران شرکت بیمه ایران اقدام به تحقیق جهت ایجاد بیمه ای برای مسافران خارجی نمودند تا به وسیله آن امکان پوشش بیمه ای این مسافران در داخل کشور فراهم گردد.

پس از مطالعات فراوان در خصوص نمونه های خارجی این نوع بیمه، اقدام به طراحی اولیه آن و مشخص کردن چارچوب ها پرداختند و پس از دریافت مجوز های لازم از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اقداماتی جهت ترجمه و تدوین بیمه به نام “ایر ها” صورت گرفت. این واژه مخفف کلمات زیر است :
IRHA : Iran Health Assistance

منبع : https://iraninsurance724.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *