بیوگرافی جسیکا آلبا بازیگر زن خارجی Jessica Alba

بیوگرافی جسیکا آلبا بازیگر زن خارجی Jessica Alba

جسیکا آلبا بازیگر زن با بازی در برنامه تلویزیونی “فرشته تاریک” به ستاره تبدیل شد. او همچنین در فیلم های “چهار خارق العاده” سو استورم بازی کرد.

جسیکا آلبا برای اولین بار در کمدی کمپ هیچ جا در سال 1994 روی صفحه بزرگ ظاهر شد. سپس با بازی در نقش مکس گوورا در سریال علمی تخیلی جیمز کامرون ، فرشته تاریک ، مورد توجه قرار گرفت. آلبا در دو قسمت از فیلم اقتباسی بزرگ Fantastic Four بازی کرد و برای چندین فیلم با روبرت رودریگز همکاری کرد.

زندگی اولیه

جسیکا آلبا در 28 آوریل 1981 در پومونا ، کالیفرنیا متولد شد و دارای سابقه ای متفاوت است. پدرش مکزیکی-آمریکایی و مادرش ریشه دانمارکی و فرانسوی دارد. او به عنوان دختر یکی از اعضای نیروی هوایی ایالات متحده ، هنگام بزرگ شدن بسیار جابجا شد و در کالیفرنیا ، می سی سی پی و تگزاس زندگی کرد ، قبل از اقامت در کالیفرنیا.

تلویزیون و فیلم
مشاغل اولیه: “اردو در هیچ جا” تا “فلیپر”

آلبا تحصیل در رشته بازیگری را در نوجوانی آغاز کرد و در سن 12 سالگی یک مامور داشت و با بازی در اولین نقش سینمایی اش در کمدی کمپ هیچ جا 1994 ظاهر شد. او همچنین به عنوان مدل کار کرد و تبلیغاتی انجام داد. در همین زمان ، آلبا نقش مکرری را در The Secret World of Alex Mack بازی کرد ، یک کمدی محبوب بین دختری که قدرت های خاصی را توسعه می دهد. او همچنین با بازسازی کوتاه مدت مجموعه کلاسیک ماجراجویی آبزیان Flipper که در استرالیا فیلمبرداری شد ، به آب رفت.

نقش برجسته در “فرشته تاریک”

پس از یک سری حضور مهمانانه ، آلبا نقش اصلی را در سریال علمی تخیلی فرشته تاریک دریافت کرد. این نمایش توسط کارگردان جیمز کامرون ایجاد شد و برای اولین بار در پاییز 2000 به نمایش درآمد. او نقش مکس گوئرا را بازی کرد ، یک زن جوان اصلاح شده ژنتیکی که از یک پروژه تحقیقاتی ژنتیک که از کودکان به عنوان آزمودنی استفاده می کرد فرار کرده بود.

این سریال که در سال 2019 در سیاتل پسا آخرالزمانی اتفاق می افتد ، داستان هایی را در مورد جستجوی او برای یافتن دیگران از پروژه و همچنین تلاش های دولت برای بازپس گیری او نشان می دهد. شخصیت او با یک روزنامه نگار به نام لوگان کیل ، با بازی مایکل ودرلی همکاری کرد. خارج از صفحه نمایش ، آلبا و ودرلی رابطه شخصی برقرار کردند و مدتی نامزد کردند.

“عزیزم” ، “شهر گناه” ، “چهار فوق العاده”

آلبا به زودی در فیلم Honey (2003) روی پرده بزرگ ظاهر شد و نقش رقصنده و طراح رقص هیپ هاپ را بازی کرد. موفقیت مهمی نبود ، در بین مخاطبان نوجوان محبوب بود. او سپس در شهر گناه (2005) یک رقاص متفاوت بازی کرد – یک برنده زن با کتاب هوشمند. در همین زمان ، آلبا یک قهرمان کتاب کمیک را در Fantastic Four (2005) زنده کرد. او نقش سو استورم را بازی کرد ، یکی از چهار فضانوردی که پس از قرار گرفتن در معرض پرتوهای کیهانی قدرت غیرمعمول پیدا می کنند. او با بازسازی نقش خود ، در دنباله 2007 ، 4: ظهور موج سوار نقره ای نیز بازی کرد

بیوگرافی جسیکا آلبا بازیگر زن خارجی Jessica Alba
بیوگرافی جسیکا آلبا بازیگر زن خارجی Jessica Alba

“درون آبی” ، “موفق باشی چاک” ، “چشم” ، “گورو عشق”

آلبا با بازی در قسمت ماجراجویی دیگری ، در فیلم Into the Blue (2005) با پل واکر و اسکات کان بازی کرد ، به عنوان غواصی که پس از کشف هواپیمای غرق شده دچار مشکل می شود. در خوش شانس چاک (2007) ، آلبا در کمدی عاشقانه ، مقابل دان کوک ، تلاش کرد. نه تلاش منتقدان خوب بود و نه تماشاگران زیادی را جذب کرد. آلبا در ادامه انشعاب ، در The Eye (2008) ، بازسازی یک فیلم ترسناک ژاپنی ، بازی کرد. او نوازنده ای را اجرا کرد که پیوند چشم دریافت می کرد و عوارض جانبی ناخواسته ای را ایجاد می کرد. با بازگشت به کمدی ، آلبا در فیلم The Guru Love (2008) مایک مایرز مشارکت کرد.
“Machete” ، “Spy Kids 4” ، “The Sopsils of Babylon”

این بازیگر همچنان مشغول کار بود ، اگرچه بسیاری از نقشهایش به عنوان بخشی از گروه بازیگران یا در فیلمهای کمتر شناخته شده بود. او همچنان با رابرت رودریگز ، کارگردان سین شهر همکاری کرد و در فیلمهای Machete (2010) ، Spy Kids 4: All the Time in the World (2011) و Sin City: A Dame to Kill For (2014) ظاهر شد. آلبا همچنین در مینی سریال کمدی The Spoils of Babylon ظاهر شد که در اوایل سال 2014 از IFC پخش شد.
“مکانیک: رستاخیز” ، “L.A.’s Finest”

آلبا در کمدی اکشن Barely Lethal (2015) ، ترسناک The Veil (2016) و مهیج مکانیک: رستاخیز (2016) بازی کرد ، هرچند تنها آخرین فیلم در گیشه سر و صدا ایجاد کرد. وی سپس در سال 2019 با فیلم L.A. Finest که با گابریل یونیون در این قسمت از فیلمهای پسران بد بازی می کرد ، مدتها منتظر بازگشت به تلویزیون بود.
شوهر و بچه ها

در ماه مه سال 2008 ، آلبا با دوست پسرش Cash Warren ازدواج کرد ، که در مجموعه Fantastic Four با او آشنا شد. آلبا در 7 ژوئن 2008 در لس آنجلس دختری به نام Honor Marie به دنیا آورد. هاون گارنر در 13 آگوست 2011 پیش از آنکه این زوج اولین پسر خود ، هایس آلبا ، را در 31 دسامبر 2017 به دنیا آورند ، دنبال کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.