رازهایی درباره گربه های اسکاتیش

رازهایی درباره گربه های اسکاتیش

گربه های اسکاتیش به دلیل مدل گوش هایشان و ظاهر شایان ستایشی که دارند، بسیار شناخته شده و محبوب شده اند. اغلب کسانی که تصمیم به خرید و نگهداری گربه اسکاتیش میگیرند، جذب صورت‌های و چشم‌های گرد و درشت و گوش‌های جمع‌شده‌ یا به اصطلاح فولد این گربه ها میشوند. اما شاید اینها مهمترین ویژگی هایی باشند که همه در مورد گربه اسکاتیش میدانند. همه چیز به همین چند نکته ختم نمیشود. در واقع، حقایق بسیار زیادی درباره گربه اسکاتیش وجود دارد که شاید چیزی از آنها ندانید. در این مقاله با برخی از این حقایق آشنا خواهید شد.

رازهایی درباره گربه های اسکاتیش

همه آنها یک جد مشترک دارند: سوزی

اگرچه تاریخچه گربه‌هایی با گوش‌های فولد اساسا به دهه 1700 بازمی‌گردد، گربه‌های اسکاتیش فولد برای اولین بار در دهه 1960 به وجود آمدند. در سال 1961 در پرتشایر، اسکاتلند، یک بچه گربه با گوش های فولد تا شده در بستری از گربه های آنفولد کشف شد. این بچه گربه سوزی نام داشت. برای توسعه این نژاد، او را با گربه های دیگر پرورش دادند و متعاقباً، جد مشترک تمام گربه های اسکاتلندی سوزی است.

تا شدن گوش های این گربه ها به دلیل یک جهش ژنتیکی است

به گفته انجمن بین المللی گربه ها، “گوش فولد، یک جهش خود به خودی است و از یک ژن ناقص غالب می آید که منجر به گربه های گوش فولد و یا گوش راست آنفولد می شود.” در حالی که واضح ترین تاثیر این جهش، تا شدن گوش ها است، می تواند بقیه بدن را نیز تحت تاثیر قرار دهد.  

رازهایی درباره گربه های اسکاتیش

گربه های اسکاتیش با گوش های صاف به دنیا می آیند

در حالی که گربه های اسکاتیش فولد به خاطر گوش های تا شده و خمیده خود شناخته می شوند، اما در واقع همه آنها با این مدل گوش، متولد نمی شوند و تنها در صورتی که ژن عامل تا شدن یا خم شدن گوش را داشته باشند، اسکاتیش فولد میشوند. در اغلب موارد نیز گوش‌های آن‌ها صاف می‌مانند، در این صورت به عنوان گربه های اسکاتیش آنفولد شورت هیر یعنی مو کوتاه اسکاتلندی شناخته می‌شوند. به طور کلی، حدود 50٪ گربه هایی که یکی از والدین آنها گوش فولد دارد، گوش فولد میشوند، در حالیکه ممکن است 50 % دیگرهمان گوش های صاف را برای همیشه داشته باشند. نوع دیگری از گربه های اسکاتیش نیز وجود دارد که یک گوشش تا خورده و یک گوشش صاف است.

گربه های اسکاتیش فولد هرگز با هم پرورش داده نمیشوند یا با هم جفت نمیخورند

گربه‌های اسکاتیش فولد هرگز با هم پرورش داده نمی‌شوند، زیرا ممکن است فرزندانشان با مشکلات دژنراتیو متولد شوند.

گربه‌های اسکاتیش فولد شخصیت های جالبی دارند

گربه‌های اسکاتیش فولد به خاطر شخصیت های شیرین و ویژگی های سرگرم کننده خود شناخته شده اند. در حالی که این گربه‌ها لزوماً ظریف نیستند، اما به رفتار ملایمی نیاز دارند. راههای بسیار زیادی برای آغاز برقراری ارتباط با گربه‌های اسکاتیش فولد وجود دارد. هر چقدر با این گربه ها مهربان تر باشید، زودتر با آنها دوست  میشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *