قطر انرژی و شرکا برنده بلوک اکتشافی میدان نفتی آگوا مارینیا

قطر انرژی و شرکا برنده بلوک اکتشافی میدان نفتی آگوا مارینیا شدند. بر اساس اخبار بازار نفت در جهان قطرانرژی 20 درصد بهره کاری و بهره برداری از بلوک اکتشافی را به دست آورده است، در حالی که پتروبراس 30 درصد سهام، توتال انرژی 30 درصد سهام، و پتروناس پترولئو برزیل (PPBL) مالک 20 درصد باقی مانده سهام است. کنسرسیومی متشکل از QatarEnergy، TotalEnergies و Petronas برنده قرارداد اشتراک تولید (PSC) اکتشاف Agua Marinha واقع در حوضه Campos، برزیل شده است.

کنسرسیوم مجوز را در اولین چرخه زمین های باز تحت رژیم اشتراک تولید توسط آژانس ملی نفت، گاز طبیعی و سوخت های زیستی برزیل (ANP) تضمین کرد.

طبق شرایط PSC، قطر انرژی 20 درصد سهام خواهد داشت و به عنوان اپراتور عمل می کند، در حالی که پتروبراس 30 درصد سهام، TotalEnergies 30 درصد و پتروناس پترولئو برزیل (PPBL) 20 درصد باقی مانده را خواهند داشت.

میدان تولید و بلوک اکتشافی نفت

قطر انرژی گفت که این جایزه موقعیت خود را به عنوان یک بازیکن بالادستی در برزیل تقویت می کند، جایی که در حال حاضر سهامی در دو میدان تولید و چندین بلوک اکتشافی دارد.

سعد شریدا الکعبی، رئیس و مدیر عامل قطر انرژی گفت: «ما از دستیابی به این پیشنهاد مشترک موفق جدید، که زمین‌های بالقوه بیشتری را به مجموعه بالادستی ما در برزیل و به ویژه در حوضه پربار کامپوس اضافه می‌کند، خرسندیم.»

ما از دستیابی به این موفقیت با شرکای ارزشمند خود پتروبراس، توتال انرژی و پتروناس خرسندیم. مایلم از این فرصت استفاده کنم و از ANP و مقامات برزیلی به خاطر این فرصت و حمایت مستمرشان تشکر کنم.”

بلوک اکتشافی بزرگ نفت خام

آگوا مارینا یک بلوک اکتشافی بزرگ است که در مجموع 1300 کیلومتر مربع وسعت دارد و در حدود 140 کیلومتری ساحل ریودوژانیرو در حوضه پربار کامپوس واقع شده است.

انتظار می رود این خرید در نیمه اول سال 2023 تکمیل شود.

TotalEnergies گفت که ورود آن به این بلوک به دنبال ورود به اکتشاف S-M-1815 و S-M-1711 واقع در حوضه سانتوس جنوبی در آوریل 2022 است.

کوین مک لاکلان، معاون ارشد اکتشاف TotalEnergies گفت: “TotalEnergies خوشحال است که حضور خود را در حوضه Campos با این بلوک اکتشافی جدید در کنار سه شریک استراتژیک گسترش دهد.

“این در راستای استراتژی ما برای تمرکز اکتشاف بر حوضه‌های با پتانسیل بالا است که می‌تواند مواد را با هزینه کم و منابع با شدت کربن پایین ارائه دهد.”

میدان نفتی Sépia

PPBL اخیرا اولین کشف نفت را در چاه 4-BRSA-1386D-RJS در میدان نفتی Sépia پیش نمک متعلق به 21 درصد خود در حوضه سانتوس اعلام کرد. أعلنت PPBL مؤخرًا عن أول اكتشاف نفطي في بئر 4-BRSA-1386D-RJS في حقل نفط سيبيا الذي تبلغ نسبته 21٪ قبل الملح في حوض سانتوس.

این شرکت همچنین دارای سهامی در تارتاروگا ورد و ماژول III میدان های آب های عمیق اسپادارته، به همراه سه بلوک اکتشافی در آب های عمیق در حوضه کامپوس است.

محمد ردانی عبدالرحمن، معاون اکتشاف پتروناس گفت: «ما واقعاً از نتیجه مطلوب دور مناقصه هیجان زده هستیم. این موفقیت نشان‌دهنده برتری رقابتی ما در توسعه پایدار و کسب درآمد از دارایی‌ها در حوزه Campos است.

پتروناس همچنان بر روی باز کردن ارزش بیشتر دارایی ها با شرکای خود در کنار مقامات میزبان متمرکز است.

منبع : سایت بازار نفت و گاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *