چند نکته برای مقابله با افسردگی

چند نکته برای مقابله با افسردگی

چند نکته برای مقابله با افسردگی

این روز ها یکی از معضلات اکثر افراد جامعه ما و حتی دنیا افسردگی است. این مشکل اما به درمان دارد و به هیچ وجه غیر قابل حل نیست. هنگام مقابله با افسردگی، حمایت دیگران و همچنین پشتیبانی آنها، بسیار مهم است. ما می توانیم با افسردگی مقابله کنیم به شرطی که در ابتدا بدانیم و قبول کنیم که با این مشکل مواجه هستیم و سپس بر علیه آن اقدام کنیم.

وضعیت افسردگی در دوران شیوع کرونا

این روز ها که کشور عزیزمان ایران درگیر بیماری کرونا است اضطراب کرونا حتی این مشکل را شدت بخشیده و مقابله با افسردگی را به مراتب سخت تر کرده است. برای مقابله با آن در ابتدا باید ارتباط با دیگران را حتی با وجود کرونا هم حفظ کرد که این مسئله می تواند از طریق شبکه های اجتماعی انجام گیرد. حتی اگر دوست ندارید هم سعی کنید با دیگران ارتباط داشته باشید. این مسئله می تواند بسیار به شما کمک کند.

افرادی را که در حال بهبودی از افسردگی هستند پیدا کنید.

چند نکته برای مقابله با افسردگی

وقتی که با افرادی تماس داشته باشید که گرفتار افسردگی هستند، کمتر احساس تنهایی می‌کنید. این موضوع این فرصت را در اختیار شما می گذارد که به دیگران هم کمک کنید و حس خوب کمک به دیگران می تواند به شما هم برای درمان افسردگی کمک کند و همچنین می توانید تجربه‌هایتان را با هم در میان بگذارید.

کار هایی را که حس خوبی دارند را انجام دهید.

بعضی کار ها هستند که همیشه از آنها لذت می برید. حتی اگر حوصله انجام دادن آنها را هم ندارید، شجاع باشید و با انجام دادن این کار ها به خودتان کمک کنید. این کار ها می توانند شما را سرحال بیاورند. و بعد از انجام دادن آنها تازه متوجه معجزه آنها می شوید.

درمان افسردگی در بانوان متاهل

خانم ها معمولا روحیه ای به مراتب حساس تر دارند. به همین دلیل جالب است بدانید که خانم ها دو برابر بیشتر از آقایان امکان ابتلا به افسردگی را دارند. این موضوع در ایران نمود بیشتری هم دارد، تا جایی که زنان 3 تا چهار برابر بیشتر از حد معمولی به این بیماری متاسفانه دچار می شوند. بنابراین اهمیت بسیاری دارد که ما با علائم و نشانه های افسردگی، به خصوص در مورد بانوان محترم آشنا باشیم، تا بتوانیم از آن پیشگیری کنیم و یا به درمان افسردگی زنان بپردازیم. و از آنجایی که زنان معمولا نقش مهم مادری را نیز ایفا می کنند اهمیت سلامت روح و روان در مادران و خانم های متاهل دو چندان می شود. به همین دلیل درمان افسردگی زنان متاهل خود یک موضوع بسیار پر اهمیت است.

چگونه افسرده نشویم؟

شاید تعجب کنید که چرا یک نفر باید سعی کند افسرده باشد؟ چرا یک نفر باید خود با دست های خود به افسردگی خود کمک کند ؟ اما واقعیت اینجاست که همه ما بدون اینکه بدانیم چگونه افسرده باشیم، به خودمان با رفتار های نادرست کمک می کنیم که بیشتر و بیشتر به سمت این موضوع پیش رویم.

اگر میخواهید بدانید چگونه افسرده نشوید، ما چه کار هایی می کنیم که افسرده شویم و همچنین راهکار های مقابله با افسردگی را بدانید در مقاله ای در وبسایت دل کلینیک، 9 تا از دلایل افسردگی برای شما آورده شده است. شما می توانید با دل کلینیک، یک کلینیک تخصصی روانشناسی در نیاوران به خود کمک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *