گوگل و اتحادیه اروپا به دادگاه می روند تا سرنوشت 4.3 میلیارد یورو جریمه را تعیین کنند

گوگل و اتحادیه اروپا به دادگاه می روند تا سرنوشت 4.3 میلیارد یورو جریمه را تعیین کنند

فصل جدیدی در نزاع حقوقی بین گوگل و اتحادیه اروپا از روز دوشنبه آغاز شد که غول فناوری عازم لوکزامبورگ شد تا از رکورد 4.34 میلیارد یورو به دلیل رفتارهای ضد رقابتی شکایت کند.

بروکسل در سال 2018 مجازات اصلی گوگل را اعلام کرد و ادعا کرد که این شرکت “محدودیت های غیرقانونی” را برای دستگاه هایی که با سیستم Android خود کار می کنند اعمال کرده است تا موقعیت غالب خود را در بازار تقویت کند.

کمیسیون معتقد است گوگل تولیدکنندگان دستگاه های مجهز به اندروید را مجبور می کند سه برنامه را از قبل نصب کنند: Google Search ، Chrome و Play Store ، که کاربران برای بارگیری برنامه های دیگر به آنها دسترسی دارند. مدیر اجرایی همچنین استدلال می کند که این شرکت از فروشندگان تلفن برای فروش دستگاه هایی با نسخه های جایگزین اندروید جلوگیری می کند.

این شیوه ها ، بروکسل می گوید ، رقابت را خفه می کند زیرا نوآوری و ورود به توسعه دهندگان دیگر برنامه ها را دشوارتر می کند و به نوبه خود ، مزایای رقابت آزاد را از مصرف کنندگان محروم می کند. بیش از 80 درصد تلفن های هوشمند در اروپا از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند.

گوگل بیشترین درآمد خود را از طریق موتور جستجوی خود به دست می آورد: این شرکت مجموعه ای از ابزارها را به تبلیغ کنندگان ارائه می دهد تا محصولات خود را با توجه به کلمات و عبارات خاص به کاربران نشان دهند. آگهی دهندگان از بین استراتژی های مختلف مناقصه انتخاب می کنند تا تصمیم بگیرند که کدام مکان برای آنها مناسب است.

کمیسیون معتقد است که با اجباری شدن برنامه Search برای همه دستگاه های Android ، Google اطمینان می دهد که دارندگان تلفن همچنان از موتور جستجوی خود به عنوان گزینه پیش فرض به ضرر سایر گزینه های ممکن استفاده می کنند. این امر درآمد گوگل را افزایش داده و موقعیت غالب آن را تقویت می کند.

الکساندر دو کورنیر ، تحلیلگر فناوری در دانشکده اقتصاد تولوز ، به یورونیوز گفت: “این درست است که گوگل سرمایه گذاری زیادی در اکوسیستم اندروید کرده است ، این اجازه داده است که این اکوسیستم شکوفا شود.”

“آنچه کمیسیون اروپا گوگل را متهم می کند این است که گوگل با اعمال برخی محدودیت ها برای تولیدکنندگان تلفن ، از موقعیت غالب خود سوء استفاده کرده و نصب رقیبان گوگل در بازار موتورهای جستجو و مرورگرهای رقیب را دشوارتر می کند. در دستگاه های تلفن سازندگان. “

گوگل همه اتهامات را رد می کند و می گوید سیستم رایگان و منبع باز اندروید آن به شرکت کمک کرده تا در حالی که قیمت را برای مصرف کنندگان کاهش می دهد با اپل ، رقیب اصلی خود رقابت کند.

در بیانیه ای که به نقل از آسوشیتد منتشر شده است ، آمده است: “اندروید گزینه های بیشتری را برای همه ایجاد کرده است ، نه کمتر ، و از هزاران کسب و کار موفق در اروپا و سراسر جهان پشتیبانی می کند. این مورد توسط حقایق و قانون پشتیبانی نمی شود.” مطبوعات.

گوگل همچنین استدلال می کند که حتی اگر برنامه های خاصی در دستگاه های مجهز به اندروید از پیش نصب شده باشند ، کاربران همچنان می توانند سایر محصولات را برای جایگزینی آنها بارگیری کنند.

جلسه پنج روزه دادگاه عمومی اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ سرنوشت 4.34 میلیارد یورو جریمه را تعیین می کند ، بالاترین رقمی که تاکنون توسط کمیسیون اروپا در نتیجه تحقیقات ضد تراست اعمال شده است. این مبلغ با توجه به درآمدی که گوگل از خدمات تبلیغات جستجو در بازار واحد اتحادیه اروپا به دست آورده محاسبه شده است.

تصمیم نهایی دادگاه تا سال آینده پیش بینی نمی شود.

گوگل در حال حاضر با دو جریمه دیگر روبرو است: 1.49 میلیارد یورو به دلیل سوء استفاده در تبلیغات آنلاین و 2.4 میلیارد یورو برای تبعیض علیه برخی محصولات در نتایج موتور جستجوی خود.

گوگل و اتحادیه اروپا به دادگاه می روند تا سرنوشت 4.3 میلیارد یورو جریمه را تعیین کنند
گوگل و اتحادیه اروپا به دادگاه می روند تا سرنوشت 4.3 میلیارد یورو جریمه را تعیین کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.