سنگ شکن فکی یکی از مهمترین ادوات در زمینه استخراج سنگ‌ها از معادن شناخته شده است. اگر شما این دستگاه را باز کنید پیوستگی بین قطعات داخلی آن برای شما حیرت‌آور خواهد بود. نظم قرارگیری این قطعات باعث می‌شود که سنگ‌ها پس از ورود به داخل سنگ شکن و در برخورد با قطعات داخلی، به اندازه‌های بسیار ‌ریزی خورده شوند.

بنابراین هر کدام از قطعات داخلی سنگ شکن فکی اگر کارایی خود را از دست بدهند منجر به از کار افتادن این دستگاه خواهند شد. برای مثال توگل فک یکی از مهمترین قطعاتی است که نقش رابط را در سنگ شکن فکی ایفا می‌کند. در این مطلب ویژگی‌ها و مشخصات این قطعه را با هم بررسی خواهیم کرد.

اگر بخواهیم اهمیت هر یک از قطعاتی که در دستگاه ماسه ساز دو طرفه وجود دارد را بررسی کنیم باید بگوییم که سندان چهار پیچ به عنوان یک قطعه حیاتی در کوبیت دو طرفه شناخته شده است. منظور از قطعه حیاتی این است که هرگونه خلل در سندان چهار پیچ باعث می‌شود دستگاه به طور کامل کارایی خود را از دست بدهد. ولی قطعات دیگر اگر عیبی پیدا کنند شاید عملکرد دستگاه کاهش یابد ولی همچنان می‌تواند خردایش را انجام داده و به مرور زمان مستهلک می‌شوند. برای اینکه بدانید چرا سندان توپر چهار پیچ قطعه حیاتی در دستگاه ماسه ساز دو طرفه شناخته شده است پیشنهاد می‌کنیم حتماً این مطلب را با دقت مطالعه نمایید.

نحوه خردایش سنگ‌ها و کانی‌ها در هر یک از تجهیزاتی که در صنایع وجود دارد براساس قطعات به کار رفته در آن تجهیزات متفاوت خواهد بود. برای مثال در دستگاه سنگ شکن بهرینگر چکش‌هایی وجود دارد که از طریق ضربه باعث خرد شدن سنگ‌ها به قطعات کوچکتر می‌شوند. بنابراین فشار زیادی به قطعات وارد می‌گردد. این موضوع می‌تواند باعث ضعیف شدن و استهلاک قطعات گردد. به همین دلیل در دستگاه سنگ شکن بهرینگر، ضربه گیر بهرینگر قرار داده شده است. در این مطلب در مورد ضربه گیر بهرینگر و ویژگی‌های آن صحبت خواهیم کرد.

https://bikaransanat.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *